Kontakta oss

Du är alltid välkommen att kontakta oss om du har frågor om vår verksamhet eller hur du gör för att stödja vårt arbete. Vår växel är öppen vardagar mellan 8-16.

GIVARFRÅGOR

08-515 124 00
Telefontid vardagar 8-16
sverige@operationsmile.org

Volontärfrågor

För dig som är volontär och har frågor:
volontar.se@operationsmile.org

Pressfrågor

För dig som har frågor om PR och press:
susanne.isberg@operationsmile.org

FÖRETAGSFRÅGOR

För dig som har frågor kring företagssamarbeten:
sarah.nassaji@operationsmile.org

Allmänna frågor

08-515 124 00
sverige@operationsmile.org

adress

Adolf Fredriks Kyrkogata 10
111 37 Stockholm


Faktureringsadress

Operation Smile Sverige
Adolf Fredriks Kyrkogata 10
111 37 Stockholm

Ledning

Operativa avdelningen

Operativ chef och biträdande generalsekreterare

Malin Söderström
malin.soderstrom@operationsmile.org
076-003 65 22

Ledningsadministratör och testamentshandläggare

Anna Magnusson
anna.magnusson@operationsmile.org
070-440 00 01

Program controller

Sandra Lindholm
sandra.lindholm@operationsmile.org
076-600 40 90

Chef givarservice

Karolina Ahlgren
karolina.ahlgren@operationsmile.org
073-935 25 54

Administratör givarservice

Alexander Tuuling
alexander.tuuling@operationsmile.org
070-823 15 16

Administratör givarservice

Daniella Dagher
daniella.dagher@operationsmile.org
076-606 97 07

Administratör givarservice

Pegah Khabiri
pegah.khabiri@operationsmile.org
076-620 10 58

Chef Digital affärsutveckling

David Stjernholm
david.stjernholm@operationsmile.org
070-149 60 68

Analytiker

Agnes Sandberg
agnes.sandberg@operationsmile.org
076-853 31 88

CRM-ansvarig

Nathalie Lundin
nathalie.lundin@operationsmile.org
076-161 79 28

Marknad och insamling

Chef marknad och insamling

Ted Henningsson
ted.henningsson@operationsmile.org 
073-987 65 02

Ansvarig digital insamling

Fredrik Gustafsson
fredrik.gustafsson@operationsmile.org
076-161 10 30

Ansvarig direktmarknadsföring

Annika Norén
annika.noren@operationsmile.org
076-162 32 27

Ansvarig månadsgivande

Malin Svensson
malin.svensson@operationsmile.org
076-853 31 89

Ansvarig sociala medier

Minna Moisio
minna.moisio@operationsmile.org
076-853 31 53

Fotograf

Malin Hoelstad
malin.hoelstad@operationsmile.org
070-634 50 28

Kampanjansvarig

Klara Lind
klara.lind@operationsmile.org
076-853 31 71

Kommunikatör

Linda Hynes
linda.hynes@operationsmile.org
076-161 79 10

Kommunikatör

Susanne Isberg
susanne.isberg@operationsmile.org
070-536 07 35

Kreativ chef, varumärke och PR

Susanne Edmark
susanne.edmark@operationsmile.org
070-932 97 99

Projektledare insamling

Sara Andersson
sara.andersson@operationsmile.org
076-161 78 58

Webbansvarig

Emelie Berg
emelie.berg@operationsmile.org
070-585 55 08

Program och partnerskap

Chef program och partnerskap

Maya Jakobsson
maya.jakobsson@operationsmile.org
073-239 04 23

Företagsansvarig, friends- och supporterföretag

Johanna Spetz
johanna.spetz@operationsmile.org
073-300 30 04

Företagsansvarig, partnerföretag

Sarah Nassaji
sarah.nassaji@operationsmile.org
0721-55 04 40

Program manager

Elin Hjertström
elin.hjertstrom@operationsmile.org
076-324 65 02

Program manager

Hanna Carlzon
hanna.carlzon@operationsmile.org
076-620 13 00

Senior program manager (Tjänstledig)

Sanna Wolff

Senior program manager

Sophia Wancke
sophia.wancke@operationsmile.org
076-161 11 38

Volontärsamordnare

Linnéa Marosfalvi
linnea.marosfalvi@operationsmile.org
073-584 92 93