Kontakta oss

Har du frågor om Operation Smile eller gåvor?

001-phone-call.png
08-515 124 00  (telefontid vardagar 8-18)

002-email.png
sverige@operationsmile.org

Har du en volontärfråga?

002-email.png 
volontar.se@operationsmile.org


Adress

Besöksadress
Upplandsgatan 3
111 23 Stockholm

Faktureringsadress
Operation Smile Sverige
c/o Brain Accounting AB
Box 2070
103 12 Stockholm

Du får gärna skicka din faktura i PDF-format till e-postadress:
leverantor@brainaccounting.se


Söker du någon från kansliet?

Ledning

Cajsa Wiking, generalsekreterare

 cajsa.wiking@operationsmile.org

 
 08-400 261 57

Anna Magnusson, ledningsadministratör

  anna.magnusson@operationsmile.org


  076-324 65 02

Insamling

Johan Norrby, insamlingsansvarig

  johan.norrby@operationsmile.org

 
 08-400 261 56

Annika Norén, insamlare

 annika.noren@operationsmile.org

 
 08-400 261 52


Johanna Bråberg, givarservice

  johanna.braberg@operationsmile.org


 08-400 261 54

Nathalie Lundin, givarservice

 nathalie.lundin@operationsmile.org


 08-400 261 53

Malin Andersson, givarservice

 malin.andersson@operationsmile.org


 08-400 261 59

Karolina Ahlgren, givarservice

  karolina.ahlgren@operationsmile.org


  08-400 267 98

Lovisa Sjögren, insamlare (föräldraledig)

  lovisa.sjogren@operationsmile.org
   

EKONOMI

Malin Söderström, ekonomiansvarig

 malin.soderstrom@operationsmile.org


 08-400 261 48

Kommunikation/Marknad

Susanne Edmark, pressansvarig

 susanne.edmark@operationsmile.org

 
 08-400 267 96
 070-932 97 99

Ted Svensson, marknadsansvarig (föräldraledig)

 ted.svensson@operationsmile.org 
   

Susanne Isberg, kommunikatör

 susanne.isberg@operationsmile.org

 08-400 261 55

Henrik Östman, projektledare

 henrik.ostman@operationsmile.org


 070-819 89 49

Emelie Berg, webbredaktör

  emelie.berg@operationsmile.org


  08-400 261 49 

Charlotte Phalén, skribent

  charlotte.phalen@operationsmile.org


 

VOLONTÄRSAMORDNING

Hedde Lundgren, volontärsamordnare

 hedde.lundgren@operationsmile.org

 

 
 08-400 261 58 


Hittar du inte den du söker? Vill du bli kontaktad? Fyll i formuläret nedan.


 


Bankgiro (90-konto):
900-2221 

Organisationsnummer: 802426-4734

International bank details
Name of foundation: Insamlingsstiftelsen Operation Smile Sverige 
Name of bank: Swedbank
IBAN: SE8180000832799148957203
BIC/SWIFT: SWEDSESS

“Varje barn som föds med en ansiktsmissbildning är vårt ansvar. Om vi inte tar hand om det barnet, finns det ingen garanti för att någon annan kommer att göra det.

- Kathy Magee, grundare Operation Smile